Letnie Mistrzostwa Polski

W dniach 26-27.06.2021 w Drzonkowie niedaleko Zielonej Góry odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych. Wzięły w nich udział 22 reprezentacje klubów z różnych miast. Podlaskie Stowarzyszenie Sportowe Osób Niepełnosprawnych „START’ reprezentowali:

• Rafał Kalinowski

Dwa komplety srebrnych medali zdobyły nasze sztafety 4x100m stylem dowolnym i 4x100m stylem zmiennym, startujące w składzie: Krzysztof Wojtach, Robert Snarski, Marcin Makar, Rafał Kalinowski.

Rafał Kalinowski zdobył również dwa złote medale w stylu klasycznym na dystansie 50m i100m.

Janusz Kondracki zdobył srebrny medal na dystansie 50m stylem klasycznym, a Robert Snarski był piąty na tym dystansie.

Marcin Makar zdobył brązowy medal na 400m st. dow. i był czwarty na 200 m. stylem dowolnym oraz na 50 m. stylem motylkowym.

Juliusz Trochimczuk zdobył złoty medal na dystansie 150 m st. zmiennym, a Jakub Kozłowski był drugi na tym dystansie.

Krzysztof Wojtach, zajął V miejsce na dystansie 100 m. stylem grzbietowym.

W klasyfikacji w grupach startowych:

• Janusz Kondracki zajął I miejsce w grupie S6
  • Jakub Kozłowski I miejsce w grupie S3-S4
  • Jakub Ferenc II miejsce w grupie S5
  • Rafał Kalinowski II miejsce w grupie S10, a Marcin Makar III miejsce w tej grupie
  • Robert Snarski III miejsce w grupie S11-S13

„Gratulujemy sukcesów wszystkim zawodnikom życząc im wytrwałości w pracy i dalszych sukcesów” – trenerzy sekcji  pływania – Jarosław Lewkowicz, Marek Dziejma