Agnieszka Pytel podwójną Mistrzynią Polski w strzelectwie!

W miniony weekend: 26-29.05.2022r., w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym. Nasz region reprezentowali zawodnicy:
  • Agnieszka Pytel
  • Maciej Burzyński
  • Jacek Trochimowicz
  • Grzegorz Karpacz
  • Edyta Kazberuk (jako asystentka drużyny)
Agnieszka Pytel stosunkowo od niedawna trenuje nową konkurencję – karabin pneumatyczny leżąc, w której wystartowała podczas zawodów. W eliminacjach strzeliła 600,4 punkty i zajmowała szóste miejsce. W finale nie miała sobie równych i zdobyła złoto! W strzelaniu z pistoletu pneumatycznego po zaciętym finale, również zwyciężyła i stanęła na pierwszym stopniu podium.
Z pistoletu pneumatycznego strzelali również: Grzegorz Karpacz i Maciej Burzyński.
Maciej Burzyński zajął miejsce VII, a Grzegorz Karpacz miejsce IX. W strzelaniu z pistoletu dowolnego zajęli odpowiednio miejsce: VI i VIII.
Drużyna w składzie: Agnieszka Pytel, Maciej Burzyński i Grzegorz Karpacz – zdobyła brąz w konkurencji pistolet standard (P5).
W strzelaniu z karabinu poza Agnieszką, reprezentował nas również Jacek Trochimowicz. W postawie leżącej zajął miejsce VII, a w stojącej – miejsce V.
„Gratulujemy naszym strzelcom i życzymy kolejnych celnych strzałów!”
-trenerka sekcji Monika Sobolewska
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.