Dwoje zawodników i trzy medale międzynarodowej imprezy

W poniedziałek 26.09.2022r. nasi strzelcy wrócili z XII Międzynarodowego Lubuskiego Pucharu Osób Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym. Nasza ekipa na zawodach:

• Agnieszka Pytel
  • Maciej Burzyński
  • Edyta Kazberuk (psycholog sportowy)

Agnieszka Pytel strzelała z pistoletu pneumatycznego i po zaciętej walce „do ostatniego strzału” w finale ostatecznie zajęła pierwsze miejsce. W tej samej konkurencji wśród mężczyzn brązowy medal zdobył Maciej Burzyński.

Maciej wziął udział również w konkurencji P5 (pistolet pneumatyczny standard) i zajął szóste miejsce. Agnieszka strzelała dodatkowo z karabinu w postawie leżącej i tu zdobyła brązowy medal. Strzelanie w postawie „stojącej” zakończyła na miejscu szóstym, przy czym warto zaznaczyć, że był to jej pierwszy start w tej konkurencji na zawodach.

-„Gratulujemy i życzymy kolejnych celnych strzałów!” – trenerka sekcji strzelectwa Monika Sobolewska

Prowadzenie zajęć w sekcjach sportowych dofinansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Urzędu Miasta Białegostoku.