Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Pływaniu Osób z Niepełnosprawnościami

W dniach 24-26.02.2023r., juniorzy z wyczynowej sekcji pływania STARTu Białystok, wzięli udział w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu Osób z Niepełnosprawnościami. Zawody odbyły się na 50-cio metrowej pływalni „Astoria” Bydgoszcz.  Nasz region reprezentowali:

• Marlena Truszkowska
  • Robert Snarski
  • Kamil Szpakowski
  • Michał Pankiewicz
  • Jan Pietryszyk

Zawodnicy zaprezentowali się fantastycznie bijąc rekordy życiowe w każdej konkurencji.

• Marlena Truszkowska – grupa startowa S8 , zdobyła brązowy medal w kategorii junior zdobywając 1566 pkt. płynąc: 50m, 100m stylem klasycznym, 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym i 100m stylem dowolnym;
  • Robert Snarski– grupa startowa S12, zdobył brązowy medal w kategorii junior starszy w połączonej grupie S11-S14 zdobywając 2339 pkt płynąc: 50m, 100m stylem dowolnym, 50m, 100m stylem klasycznym, 50m stylem grzbietowym;
  • Kamil Szpakowski – grupa startowa S9, zajął VII miejsce w kategorii junior w połączonej grupie S7-S10 zdobywając 1374 pkt płynąc: 50m, 100m stylem klasycznym, 50m stylem motylkowym, 200m stylem zmiennym;
  • Michał Pankiewicz – grupa startowa S7, zajął VI miejsce w kategorii junior starszy. Były to pierwsze zawody Michała, zawodnik pokazał się z dobrej strony, zdobył swoje pierwsze punkty płynąc 50m stylem dowolnym, 50m, 100m stylem grzbietowym;
  • Jan Pietryszyk -podczas klasyfikacji medycznej niestety nie otrzymał grupy startowej.

Wyniki pokazały, że ciężka praca na treningach przynosi rezultaty i że mamy bardzo walecznych zawodników.  Gratulujemy rekordów życiowych, jesteśmy dumni  i czekamy na kolejne zawody.

Trenerzy sekcji wyczynowej: Magdalena Szczepińska i Marek Dziejma

Udział w zawodach jest możliwy dzięki treningom dofinansowanym ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Urzędu Miasta Białegostoku.