Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym, Gdańsk 21-23.04.2023r.

W dniach 21-23 kwietnia 2023 roku na obiekcie Centrum Szkolenia PZTS im. Andrzeja Grubby w Gdańsku, odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.
W piątkowy poranek był rozgrywany turniej dedykowany młodszym adeptom tenisa stołowego U-23 i w tym turnieju startował Damian Piech. Turniej był rozgrywany w klasie łączonej 6-10. Damian musiał podjąć walkę z zawodnikami którzy stanowią kadrę Polski juniorów i często uczestniczą w obozach szkoleniowych kadry. Mimo przegranych pojedynków w końcu mógł rywalizować z rówieśnikami, a nie z seniorami. Na obecną chwilę, nie ma w Polsce organizowanych zawodów dla juniorów – jedyną okazją są Mistrzostwa Polski U-23. Ostatecznie Damian uplasował się na miejscu 5-7.
Popołudnie piątkowe było zarezerwowane na gry podwójne i gry podwójne mieszane. Tu startowały pary:
  • Rafał Czuper z Iwoną Piekarską,
  • Rafał Czuper z Mariuszem Czerwińskim z Radomia
  • Iwona Piekarska z Aleksandrą Podowską  z Bydgoszczy
  • Michał Storonowicz z Damianem Piech
  • Krzysztof Dembowski z Maciejem Krotowskim ze Zduńskiej Woli

Rywalizacja była zacięta i w większości przypadków prowadzona na przestrzeni 5 setów i ze zmiennym szczęściem dla naszych zawodników.

­
Sobota i niedziela stała się miejscem rozgrywek turniejów indywidualnych. Rafał Czuper potwierdził swoją pozycję nr 1 którą dzierży od paru ładnych lat. Iwona Piekarska rozegrała dobry turniej jednak w finale musiała uznać wyższość doświadczonej zawodniczki Barbary Rompy i zajęła 2 miejsce.
Damian Piech w klasie 8 wyszedł z rozgrywek grupowych to turnieju głównego i niestety ale kolejną grę przegrał. Zawodnicy w klasie 10 rywalizowali ze zmiennym szczęściem. Krzysztof Dembowski i Grzegorz Netter niestety nie mieli szczęścia w losowaniu, gdzie w rozgrywkach grupowych mieli przeciwników z samej czołówki. Michał Storonowicz pewnie wygrał swoją grupę ale w ćwierćfinale przegrał z Damianem Winnickim. Radosław Adasiewicz po dobrych pojedynkach awansował z 2 miejsca w grupie do turnieju głównego ale niestety w ćwierćfinale uległ Pawłowi Włodyka który zdobył 2 miejsce.
Damian Piech – miejsce 9-10 w klasie 8
„Jestem zadowolony z występów moich zawodników ale jak to jest w sporcie zawsze pozostaje jakiś niedosyt” – Marek Iwanicki trener sekcji
­
Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.