Dyscypliny zimowe

W dniach 6-8-12.2018r. w Chochołowie odbyły się Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym na dystansach sprint /1 km/ i długodystansowym 5 km/. Po raz pierwszy w tych zawodach uczestniczyli reprezentanci STARTu Białystok, na co dzień trenujących w Olecku: Krzysztof Trochim i Marek Rzepliński. Debiut wypadł korzystnie:

• Krzysztof Trochim w kategorii „zawodników stojących” LW 9 na dystansie sprintu zajął III miejsce z czasem 03:24,7,
  • Marek Rzepliński LW 4 w tej samej kategorii zajął VI miejsce z czasem  16:08,1.

Drugiego dnia podczas fatalnej pogody (padający deszcz), rozegrano długie dystanse 2 km. W trudnych warunkach Marek Rzepliński zajął V miejsce (towarzyszył mu pech – złamany kijek) z czasem 07: 58,1. Medal na zawodach rangi Mistrzostw Polski, jest jednocześnie pierwszym medalem od 30 lat z narciarstwa biegowego dla zawodnika reprezentującego nasz klub! Wielkie gratulacje! Łącznie w zawodach wzięło udział 11 ekip z Polski – 43 uczestników.

Relacja i opieka: trener I kl. narciarstwa biegowego – Marek Rzepliński.