Mistrzostwa Polski w Lekkiej atletyce osób z niepełnosprawnościami

W dniach 13-16.05.2021r., zawodnicy sekcji sportowej LA – klubu START Białystok, wzięli udział w 49 Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się w Bydgoszczy.  W tym roku ze względów pandemicznych, rodzinnych, oraz typowo sportowych, nasza ekipa liczyła sześciu zawodników. Mimo utrudnień związanych z pandemią, organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby w ścisłym reżimie sanitarnym, zawody przebiegły płynnie i bez większych problemów.

Zawodnikom STARTu Białystok udało się wywalczyć medale: 3 złote, 1 srebrny i 1 brązowy.

• Łukasz Drabiuk w klasie F55 zajął I miejsce w konkursie rzutu dyskiem z wynikiem 28,21m. III miejsce w konkursie rzutu oszczepem w klasie F52-55 z wynikiem 19,83 ustanawiając rekord życiowy, oraz VIII miejsce w konkursie pchnięcia kulą w klasie F54-55 z wynikiem 8,19.
  • Anna Raszczuk wywalczyła I miejsce w konkursie pchnięcia kulą w klasie F35-38 z wynikiem 9,14m. VI miejsce w konkursie rzutu dyskiem z wynikiem 20,25m w klasie F11-13/35-38/40-46/61/64, oraz V miejsce w konkursie rzutu oszczepem w klasie F11-13/35-38/40-46/61/64 z wynikiem 16,96m.
  • Kamil Gołębski wywalczył I miejsce w biegu na 100m w klasie T37 z czasem 13,78s, oraz IV miejsce w biegu na 200m w klasie T35-38 z czasem 28,45s.
  • Krzysztof Dembowski zajął II miejsce w konkursie pchnięcia kulą w klasie F42-46/61-64 z wynikiem 9,98m, oraz VI miejsce w konkursie rzutu oszczepem w klasie F11-13/38/40-44/46/61-64 z wynikiem 24,71m.
  • Anna Białowąs zajęła VIII miejsce w konkursie pchnięcia kulą w klasie F35-38 z wynikiem 5,03m, oraz VI miejsce w biegu na 100m w klasie T37-38 z czasem 20,71s.
  • Henryk Fiedorczuk zajął III miejsce w konkursie rzutu oszczepem w klasie F56-57 z wynikiem 18,39m, V miejsce w konkursie pchnięcia kulą w klasie F56-57 z wynikiem 7,28m, oraz IV miejsce w konkursie rzutu dyskiem w klasie F56-57.

Wszystkim zawodnikom, oraz trenerom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Trzymamy również kciuki za Łukasza Drabiuka, który będzie reprezentował Polskę i nasz klub START Białystok, podczas nadchodzących Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy, które rozpoczną się na początku czerwca w Bydgoszczy. Powodzenia !!!

Trenerzy: Jarosław Gołębiowski, Tomasz Hryń

Projekt pn.: „Treningi sportowe osób niepełnosprawnych”, są finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Ministerstwa Sportu i Turystyki, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego i Urzędu Miasta Białystok.