XI Ogólnopolskie Integracyjne Zawody Osób Niepełnoprawnych w Pływaniu w ramach III rundy Parapływackiego Grand Prix Polski Częstochowa 15-17.09.2023 r.

W dniach 15-17.09.2023 r. zawodnicy z wyczynowej sekcji pływania START Białystok, wzięli udział w XI Ogólnopolskich Integracyjnych Zawodach Osób Niepełnoprawnych w Pływaniu w ramach III rundy Parapływackiego Grand Prix Polski. W skład naszej ekipy weszli :

• Dawid Muczko

Na otwarcie sezonu nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze, bijąc kilka rekordów życiowych:

• Robert Snarski – zdobył srebrny medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym w kategorii open oraz złoty medal w grupie startowej S12, poprawił jeden rekord życiowy!
  • Marlena Truszkowska – zdobyła złoty medal w grupie startowej S8, poprawiła trzy rekordy życiowe!
  • Krzysztof Wojtach – zdobył srebrny medal w grupie startowej S9
  • Małgorzata Chmielewska – zdobyła srebrny medal w grupie startowej S7, poprawiła rekordy życiowe na każdym dystansie!
  • Paula Korowaj – zdobyła brązowy medal w grupie startowej S7
  • Kamil Szpakowski – zdobył brązowy medal w grupie S9, poprawił rekordy życiowe na każdym dystansie
  • Dawid Muczko – zajął V miejsce w grupie startowej S10, dwa rekordy życiowe!

„Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów”
Trenerzy sekcji wyczynowej – Magdalena Szczepińska i Marek Dziejma

­

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone ze środków: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych”), Ministerstwa Sportu i Turystyki poprzez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.