Francuz Fabien Lamirault – główny przeciwnik Rafała w końcu pokonany!

W dniach 5-8 marca 2020 w Hiszpanii odbył się turniej tenisa stołowego osób niepełnosprawnych – Costa Brava Spanish Paraopen 2020 w którym startował nasz zawodnik Rafał Czuper. W rozgrywkach indywidualnych w eliminacjach grupowych startował w 3 osobowej grupie z zawodnikiem z Korei Kang Chang Young którego pokonał 3-2 oraz z zawodnikiem z Hiszpanii Toledo Miguel Angel którego pokonał 3-0 i uplasował się na I miejscu w grupie i awansował do czołowej 6 zawodników w klasie 2.

W turnieju głównym w pierwszej grze miał wolny los i czekał na zawodnika który wygra w pojedynku zawodników: Czech Suchanek Jiri z Rosjaninem Nazirov Rasul. Czech wygrał pojedynek 3-1 i w półfinale miał zmierzyć się z Rafałem.  W pojedynku półfinałowym Czuper Rafał pokonał Suchanka Jiriego 3-1 i awansował do finału gdzie miał się zmierzyć ze swoim odwiecznym rywalem Francuzem Lamirault Fabien. Podczas finałowego pojedynku Czuper Rafał pokonał Francuza 3-2 i wygrał turniej indywidualny w klasie 2.

W kolejnym dniu Czuper Rafał razem z Jakimczukiem Tomaszem ze Startu Zielona Góra, wystartowali w rozgrywkach drużynowych w klasie 1-2. W rozgrywkach grupowych pokonali duet Koreańsko Argentyński 2-0 oraz duet Hiszpański 2-1 i awansowali do półfinału gdzie pokonali duet Włoski 2-0. W finale Polska drużyna spotkała się z drużyną Czesko – Rosyjską i w zaciętym pojedynku wygrali 2-1 zajmując I miejsce!