Zimowe Mistrzostwa Polski w czasie pandemii

W dniach 15-18.11.2020r., w Szczecinie odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu.

• Jakub Kozłowski

Finalnie w klasyfikacji medalowej nasza ekipa zajęła drugie miejsce. Łącznie, najwięcej medali zdobyła ekipa z Wrocławia.

Joanna Mendak była najlepszą zawodniczką w połączonej grupie S 11-13
zdobywając srebrny medal na 100 st. dowolnym i 100 m st. motylkowym oraz złoty na 50 m st. motylkowym i 50 m st. dowolnym.

Rafał Kalinowski był drugi w grupie S10 zdobywając złoto na 50 i 100 m st. klasycznym oraz wywalczył srebro na 200m zmiennym.

Juliusz Trochimczuk zdobył złoty medal na dystansie 150 m st. zmiennym, a Jakub Kozłowski był drugi. Barbara Tomczuk zajęła trzecie miejsce w łączonej grupie S1-S4.

Świetnie zaprezentowała się sztafeta w składzie:

Zdobywając trzy komplety srebrnych medali na dystansach:

• 4x50m st. dowolnym
  • 4x100m st. dowolnym
  • 4x100m st. zmiennym

Sztafeta 4x50m st. dowolnym (do 20 pkt.) w składzie:

Zajęła drugie miejsce (niestety, zgodnie z regulaminową zasadą -1, nie otrzymali medalu).

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom, życząc zdrowia i dalszych sukcesów.

~Trenerzy wyczynowej sekcji pływania: Jarosław Lewkowicz, Marek Dziejma

Uczestnictwo w zawodach jest możliwe dzięki cyklicznym treningom, które są prowadzone dzięki dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (realizacja wniosku pn.: „Treningi Sportowe Osób Niepełnosprawnych), Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Urzędu Miasta Białegostoku.